Sakramenty
Chrzest
- Akt urodzenia dziecka (do wglądu)
- Zaświadczenia z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych, o dopuszczeniu ich do pełnienia funkcji chrzestnego(-ej) [w dniu zgłoszenia]
- Zgłoszenie w kancelarii parafialnej przynajmniej 2 tygodnie przed wybranym terminem (zgłoszenia dokonują rodzice dziecka).
Chrzty odbywają się podczas Mszy św. o godz. 12.30 w: drugą i czwartą niedzielę miesiąca oraz w pierwszy dzień Bożego Narodzenia i Wielkanocy.
I Komunia Święta
- Do 30 września należy złożyć w kancelarii parafialnej (lub do katechety w przypadku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 22) „Zgłoszenie do I Komunii Św.”
- Spotkanie dla dzieci i rodziców w pierwszą niedzielę października o godz. 16.00 w kościele.
- W ramach przygotowania należy uczestniczyć we Mszach św. i spotkaniach ogólnych dla dzieci i rodziców w każdą pierwszą niedzielę miesiąca od października do maja o godz. 16.00 oraz we Mszy św. o godz. 11.00 w pozostałe niedziele.
Bierzmowanie
- Do 30 września należy złożyć w kancelarii parafialnej „Zgłoszenie do bierzmowania”.
- Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania w trzecią niedzielę października o godz. 16.00 w kościele.
- W ramach całorocznego przygotowania należy uczestniczyć we Mszach św. i spotkaniach ogólnych w każdą trzecią niedzielę miesiąca od października do maja o godz. 16.00 oraz w comiesięcznych spotkaniach w grupach.
Pokuta
Spowiedź przed każdą Mszą św.
Namaszczenie chorych
- Po zgłoszeniu chorego i ustaleniu dogodnego terminu.
- Systematyczne odwiedziny u chorych – każdy pierwszy piątek miesiąca (należy zgłosić osoby chore w kancelarii parafialnej)
Małżeństwo
Należy zgłosić się do kancelarii parafialnej około 3 miesiące przed planowanym terminem ślubu, w celu spisania protokołu przedślubnego. Prosimy umawiać sie indywidualnie na spisanie protokołu a do kancelarii przyjść z następującymi dokumentami:
- Dowody osobiste
- Akty chrztu i bierzmowania (aktualne, tj. z datą do sześciu miesięcy wstecz)
- Zaświadczenia z Urzędu Stanu Cywilnego w przypadku małżeństw konkordatowych (UWAGA: ważne 6 miesięcy od dnia wystawienia!) lub Akt Ślubu z USC.
- Dyplomy ukończenia katechezy przedmałżeńskiej (z ostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej)
Po spisaniu protokołu należy:
- Odbyć 2 spowiedzi przedślubne (pierwszą – z całego życia – krótko po spisaniu protokołu przedślubnego; drugą – na kilka dni przed ślubem)
- Wziąć udział w Spotkaniach dla Narzeczonych (informacje o terminach i miejscu spotkań pod adresem: kursprzedmalzenski@o2.pl)
- Jeśli jedno z narzeczonych pochodzi z innej parafii niż parafia ślubu, po spisaniu protokołu należy zgłosić zapowiedzi przedślubne także w parafii drugiego z narzeczonych.
Sakramentalia
Pogrzeb
- Akt lub karta zgonu (pozostaje w kancelarii parafialnej, jeśli zmarły będzie pochowany na cmentarzu parafialnym na Grabówce, do wglądu jeśli pogrzeb nie będzie odbywał się na cmentarzu parafialnym)
- Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu namaszczenia chorych, spowiedzi i Komunii św. jeśli zgon nastąpił poza parafią (wystawia je kapelan szpitala)