A A A

Ogłoszenia Duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 stycznia 2021

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

2. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

3. Zakończyliśmy czas odwiedzin duszpasterskich – kolędę. Dziękujemy serdecznie wszystkim za wspólnotę modlitwy.

4. Dzisiejsze ofiary składane do puszek przekazujemy na pomoc mieszkańcom Chorwacji, których nawiedziło trzęsienie ziemi. Możemy to uczynić przy wyjściu z kościoła.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

ZARZĄDZENIE: Dnia 29 grudnia 2020 r. Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi, Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło kilka osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później, 6 stycznia 2021 r., doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Jako Kościół w Polsce za pośrednictwem Caritas Polska przekazaliśmy już 100 tys. zł., jednak potrzeby są zdecydowanie większe. W tej nadzwyczajnej sytuacji, na prośbę Przewodniczącego KEP ks. abp. Stanisława Gądeckiego, Biskup Płocki Piotr Libera zarządza, aby niedzielę 24 stycznia br. obchodzić w diecezji płockiej jako „Dzień solidarności z Chorwacją”. W ramach tego dnia, podczas każdej Mszy św., we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę datków do puszek na ten cel. Uprzejmie proszę, aby informacje o tym przekazać parafianom w niedzielę 17 stycznia br. Zebrane ofiary należy wpłacić na konto bankowe Caritas Diecezji Płockiej: 42 1020 3974 0000 5302 0002 4521, z dopiskiem „Chorwacja”. Nasza Caritas przekaże zebrane środki potrzebującym, za pośrednictwem Caritas Polska.