A A A

Ogłoszenia Parafialne

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                           24 lipca 2016

1. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego
z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.  

 

2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzinom, które przyjęły w naszej parafii pielgrzymów z Francji i Hiszpanii na Światowe Dni Młodzieży. Jest to wyraz chrześcijańskiej i polskiej gościnności. Bóg zapłać.

 

3.  Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa.

 

4. We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny
i Joachima, na wieczorną Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

 

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazujemy najlepsze życzenia, życząc wielu Bożych łask.  Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        25 VII – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła
i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską;

·        25 VII – św. Krzysztof, którego imię oznacza „niosący Chrystusa”; patron kierowców
i podróżujących;

·        26 VII – święci Anna i Joachim, rodzice NMP i dziadkowie Pana Jezusa;

·        29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza z Betanii; patronka życia domowego: gospodyń, kucharek, służących, pomocy domowych, hotelarzy.