A A A

Ogłoszenia Parafialne

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                             28 sierpnia 2016

 

1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym. 

 

2. Z dniem 24 sierpnia, Ksiądz Biskup mianował wikariuszem naszej parafii, ks. Piotra Gontarka, który  dotychczas posługiwał w parafii Karniewo. Drugim księdzem posługującym w naszej parafii jest ks. Łukasz Zdunkiewicz, który ukończył studia specjalistyczne na KUL-u. Będzie on pracował w Kurii Diecezjalnej oraz mieszkał i posługiwał w naszej parafii. Życzymy księżom Bożych łask, opieki Matki Bożej i owocnego posługiwania w naszej parafii.   

 

3. W środę, w ostatni dzień sierpnia, przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

4. W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię w niedzielę o godz. 11.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.

 

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy o 17.30 na nabożeństwo eucharystyczne. Poza modlitwą o nowe i święte powołania będziemy prosić za wszystkich, którzy rozpoczęli rok pracy  w szkole oraz w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

·         W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią świętą, a po południu zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające i Mszę Świętą wotywną ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednani z Bogiem i braćmi. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00  i spowiedź. 

·         W pierwszą sobotę po Mszy Świętej  o godz. 7.00 odmówimy różaniec. Po wieczornej Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

 

6. W dniach 06 – 10 września odbędzie się 165 Piesza Pielgrzymka z Płocka do Skępego. Rozpocznie się Mszą św. 06 września o godz. 6.30 sprawowaną w Płockiej Farze przez Księdza Biskupa Piotra Liberę. Jest to pielgrzymka całego miasta, a ostatnio także i okolicznych miejscowości, w której dziękujemy Matce Bożej za ocalenie Płocka przed straszliwą zarazą, która panowała 165 lat temu. Nie tylko chcemy spełnić przyrzeczenia naszych praojców, ale jednocześnie wypraszać łaski tak potrzebne w naszym codziennym życiu. Informacje organizacyjne i trasa Pielgrzymki znajdują się w gablocie.

 

7. Dnia 8 września organizujemy wyjazd na pielgrzymkę do Skępego. Chętni mogą się zgłaszać do ks. Albina.

  

8. Od następnej niedzieli, po przerwie wakacyjnej, będzie sprawowana Msza Święta o godz. 16.00.

 

9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych parafian pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu.

 

 

 

Zaproszenie Biskupa Płockiego na Dożynki Jasnogórskie i Dożynki Diecezji Płockiej w Wieczfni Kościelnej

 

 Umiłowani Rolnicy, Siostry i Bracia!

 

Od Święta Matki Boskiej Zielnej gospodarze i gospodynie niosą do świątyń żniwne wieńce i kwiaty, warzywa i owoce, chleby i zioła. Czynią to w postawie dziękczynienia Stwórcy, że pobłogosławił ich pracy i że ziemia plon wydała. Dożynki to najpiękniejszy obrzęd związany z rolniczą pracą. Są ukoronowaniem trudu wielu ludzi, a szczególnie rolników. Organizowane są w wymiarze parafialnym i samorządowym.

W tym roku dziękczynienie za zbiory wpisuje się w jubileusz 1050-lecia Chrztu naszej Ojczyzny i w dziękczynienie za Nawiedzenie Kościoła Płockiego przez Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Podziękujmy naszej Matce i Królowej za Jej obecność w naszym życiu osobistym i wspólnotowym, i za zdroje łask, których doznaliśmy w roku Nawiedzenia. Podziękujmy za żniwa i zbiory, a w tym roku były one szczególnie trudne.

Gorąco zapraszam Was Siostry i Bracia, Rolnicze Rodziny, na Dożynki Jasnogórskie, które odbędą się w dniach 3-4 września i na Dożynki Diecezjalne do Wieczfni Kościelnej w niedzielę 11 września. Program uroczystości znajdziecie na plakatach zapraszających.

Do Matki Miłosierdzia pielgrzymujemy z dziękczynieniem - to słowa przewodnie naszego jasnogórskiego dziękczynienia, podczas którego starostowie Dożynek – rolnicy naszej Diecezji - wręczą chleb Księdzu Prymasowi, Panu Prezydentowi Rzeczpospolitej Polski i Panu Ministrowi Rolnictwa oraz odmówią modlitwę Zawierzenia Rolników Matce Bożej Częstochowskiej. W sobotni wieczór, także rolnicy naszej diecezji, poprowadzą nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Wiem, że serca rolników przepełnia dziś lęk o utrzymanie gospodarstw i opłacalność pracy. Tym bardziej nie możemy ustawać w modlitwie. W Bogu i Jego Matce szukać mamy oparcia i nadziei. Liczę jak zawsze na obecność Czcigodnych Księży i Rolników z wieńcami dożynkowymi na Jasnej Górze oraz tydzień później (11 września) w Wieczfni Kościelnej, w dekanacie mławskim. Zapraszam także ludzi miast i wszystkich pracujących na rzecz rolnictwa. Polecam Was opiece Maryi, Pani Równin Mazowsza. Z wyrazami pasterskiej miłości w Chrystusie Panu.

                                                                                                                                   Wasz biskup Piotr

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        28 VIII – św. Augustyn, Doktor i Ojciec Kościoła, początkowo prowadził rozpustne życie, ale nawrócił się pod wpływem wytrwałej modlitwy swej matki, św. Moniki;

·        29 VIII – św. Jan Chrzciciel; ten, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził Go również w męczeństwie;

·        1 IX – bł. Bronisława, gorliwa norbertanka spokrewniona ze św. Jackiem i bł. Czesławem;

·        3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i Doktor Kościoła, o którym św. Izydor napisał: „Biskup rzymskiej stolicy, pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory, jaśniejący wielkim światłem Ducha Świętego”.