A A A

Ogłoszenia Parafialne

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                                                               4 grudnia 2016

 

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić.  Spróbujmy także znaleźć czas na uczestnictwo w Mszach Świętych. roratnich, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 7.00.

 

2. Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

 

4. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.  Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek i w ten sposób wesprzeć Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

5. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszym kościele Msze Święte o godz. 7.00, 9.30 18.00.

 

6. W najbliższym czasie do naszych domów zostaną dostarczone pobłogosławione dzisiaj w kościele opłatki wigilijne. Niech ten przyjęty opłatek będzie symbolem więzi całej wspólnoty parafialnej. Bardzo proszę chętne osoby o pomoc w dostarczaniu opłatków. Można się w nie zaopatrzyć także w zakrystii. Wychodząc z kościoła możemy kupić świece Caritas na stół wigilijny, wspomagając potrzebujących pomocy.

  

7. W sobotę, 10 grudnia o godz. 18.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny i 96 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

 

 8. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas IV w ramach przygotowania do  Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

 

9. Ofiary składane w następną niedzielę na tacę, przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła.

 

10. Na cały tydzień życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa, szczególnie obchodzącym imieniny i jubileusze. Szczęść Boże.