A A A

Ogłoszenia Parafialne

NIEDZIELA WIELKANOCNA          20 kwietnia 2014

 

1. Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

 

 2. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Z tego  powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek.

 

3. W środę w naszej parafii obchodzimy odpust ku czci św. Wojciecha, patrona naszej parafii. Msza św. odpustowa o godz. 18.00.  Zapraszamy szczególnie małżeństwa, które w tym roku przeżywają swoje jubileusze małżeńskie. Postarajmy się wszyscy jak najliczniej wziąć udział w naszej uroczystości odpustowej.

 

4. W sobotę, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie to czuwanie modlitewne przed kanonizacją Jana Pawła II,   zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 i złożeniem zniczy przy tablicy na „Placu 27 dębów”. Zapraszamy.

 

5. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 27 kwietnia, w sam dzień kanonizacji, odbędzie się uroczyste przekazanie „Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia” wiernym w naszej parafii. Będzie to wyraz symbolicznej – duchowej łączności wszystkich wiernych z Ojcem Świętym Franciszkiem i wiernymi zebranymi na uroczystości kanonizacyjnej w Watykanie. Prosimy o przyniesienie w tym dniu świec do kościoła, które odpalimy od lampionu i zaniesiemy do swoich domów. Wieczorem z całą rodziną odmówmy modlitwę dziękczynną za dar kanonizacji.  

 

Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania tych świątecznych dni.      

Wasi duszpasterze.