A A A

Ogłoszenia Parafialne

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                                 29 maja 2016

 

1. Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

 

2. Jeszcze dziś, jutro i pojutrze odprawimy majowe nabożeństwa. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również o godz. 17.30

 

3. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała.  Dziękuje wszystkim za przygotowanie ołtarzy i procesji. W czwartek  godz. 18.00 Msza Święta będzie sprawowana  o Boże błogosławieństwo dla wszystkich przygotowujących ołtarze i procesję Bożego Ciała. 

 

4. We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. To nie tylko święto odwiedzin matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również, a może przede wszystkim, spotkanie Mesjasza z prorokiem. Zachęcamy do udziału w ostatnim nabożeństwie majowym oraz w Eucharystii.  

 

5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.  

 

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek podczas czerwcowego nabożeństwa w sposób szczególny będziemy modlić się
o święte powołania do służby Bożej. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia.  Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

7. W sobotę, w którą przypadnie wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, po wieczornej Mszy Świętej  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00  .

 

8. Obchodzącym imieniny, rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        1 VI – św. Justyn, filozof i męczennik z II wieku, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą i dzięki któremu mamy pierwsze opisy Eucharystii;

·        3 VI – święci Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy, którzy dołączają, jak powiedział w dniu beatyfikacji bł. papież Paweł VI, do grona sławnych męczenników
z terenów północnej Afryki z początków chrześcijaństwa.