A A A

Ogłoszenia Parafialne

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                       21 grudnia 2014

 

1. Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.

 2. W środę ostatnia Msza św. roratnia o godz. 7.00. i ostatnia okazja do spowiedzi. W wigilię nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Nadal towarzyszy nam duch radosnego oczekiwania. Nie zapominajmy o osobistym spotkaniu z Chrystusem w naszej modlitwie, w Jego słowie, a o ile mamy taką możliwość, również w Komunii św. Uczmy takiej postawy nasze dzieci. Niech one widzą nas klękających do modlitwy. Nie narzucajmy im tego, czego sami nie czynimy, lecz klękajmy razem, wyjaśniając dzieciom, dlaczego to czynimy, dlaczego jest to ważne w naszym życiu. 3. W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcamy do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Niech ona również, tam gdzie to możliwe, tradycyjnie będzie złożona z postnych potraw.

4. Zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego są również doskonała okazją, by wprowadzać dzieci w tajemnice naszej wiary, by rozmawiać z nimi na temat tego, w co i dlaczego wierzymy. Nie traćmy tej okazji przekazania wiary. Niech tradycja tych świat nie ogranicza się jedynie do wspólnie spożytej wigilijnej wieczerzy, połamania się opłatkiem czy wręczenia prezentów spod choinki i ewentualnego przyjścia na pasterkę. Chciejmy razem śpiewać kolędy, poświęćmy czas na wspólne rozmowy o tym, co wydarzyło się w Betlejem 2000 lat temu, ale też o tym, co dzieje się teraz w naszym życiu, dlaczego obchodzimy te święta.

5. Aby to ułatwić możemy ustawić w domu żłóbek, przy którym przez cały okres Narodzenia Pańskiego będziemy się gromadzić na modlitwę i wspólne czytanie Pisma Świętego.

6. Pasterka w naszym kościele będzie sprawowana o godz. 24.00. Pół godziny przed Pasterką program bożonarodzeniowy przygotowany przez młodzież naszej parafii i wspólne śpiewanie kolęd.

7. W czwartek – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. W piątek – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszym kościele jak w niedzielę.

8.. Wychodząc z kościoła możemy kupić świece Caritas na stół wigilijny, wspomagając potrzebujących pomocy.

9. Jeśli ktoś nie otrzymał opłatka, może odebrać go w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. We wtorek od godz. 8.30 odwiedzimy z Komunią Św. chorych i starszych naszej parafii, przebywających w domach. Prosimy jeszcze zgłaszać chorych i starszych do zakrystii.

11. Na cały tydzień życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa, szczególnie obchodzącym imieniny i jubileusze. Szczęść Boże.