A A A

Ogłoszenia Duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY             22 kwietnia 2018

 

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

 

2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej. Z tej racji gościmy w naszej parafii Siostry Benedyktynki z Sierpca, z klasztoru klauzurowego, które przybliżą nam swoje życie w zakonie i klasztorze oraz zbiorą ofiary na utrzymanie  klasztoru.

 

3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski  i naszej parafii. Msza Święta odpustowa w naszym kościele o godz. 18.00. Na tej Mszy Świętej Ks. Bp Roman Marcinkowski udzieli sakramentu bierzmowania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji rodzin naszej Parafii i młodzieży bierzmowanej.

 

4. Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Składamy im najlepsze życzenia. Wszystkim na cały tydzień - Szczęść Boże.