A A A

Ogłoszenia Parafialne

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 lipca 2014

 

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 odmówimy różaniec, natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. W pierwszą niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

 

2. Sierpień to miesiąc szczególny zarówno na płaszczyźnie religijnej jak i historycznej. W piątek, 1 sierpnia, przypada 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Włączmy się też w wielką modlitwę i konkretne czyny o trzeźwość naszego Narodu. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce, która wyruszy 6 sierpnia z Płocka na Jasną Górę. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę duchową – duchowi pątnicy otrzymują specjalny modlitewnik.

 

3. Przez wakacje nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

 

4. Życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień dla obchodzących imieniny i jubileusze oraz owocnego odpoczynku dla przeżywających urlopy wakacyjne. Szczęść Boże.

 

W kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu:

29.07 - św. Martę,

31.07 - św. Ignacego

1.08 - św. Alfonsa Marię Liguoriego bpa i doktora Kościoła.