A A A

Ogłoszenia Parafialne

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                               1 maja 2016

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Dzisiaj i przez cały miesiąc zapraszamy na majowe nabożeństwo na godz. 17.30

 

 

2. Podczas dzisiejszej modlitwy maryjnej będziemy modlić się w intencji ludzi pracy. 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. W modlitwie będziemy prosić dobrego Boga, aby podejmowany przez ludzi pracy trud przynosił im osobistą satysfakcję i zapewniał środki do życia. Będziemy modlić się też za tych, którzy poszukują pracy, by spotykali życzliwych ludzi gotowych pospieszyć im z pomocą.

 

3. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Głównej patronki naszej Ojczyzny i patronki naszego kościoła parafialnego. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Mszy Świętej odpustowej o godz. 12.30 będzie przewodniczył Ks. Bp Roman Marcinkowski i udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnej modlitwie, czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.

 

4. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych. Razem z Maryją będziemy prosić dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, by przyniosły one obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Wtorkowe wołanie w intencji Ojczyzny jest także okazją do modlitwy o to, by w naszym kraju nikt nie cierpiał z powodu biedy, głodu i aby ciężka praca rolników była doceniana i godziwie wynagradzana.

 

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie o godz. 17.30.

W piątek przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą. O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź. W sobotę o godz. 7.00 Msza Święta i różaniec. Po wieczornej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy modlitwą apelową o godz. 21.00.

 

6. Składamy najserdeczniejsze życzenia solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

Zaproszenie na Uroczystości Zygmuntowskie.

 

Zgodnie z wielowiekową tradycją, w niedzielę po 2 maja obchodzimy w Płocku uroczystość ku czci świętego Zygmunta, Króla i Męczennika. Jego relikwie zostały sprowadzone do płockiej katedry w XII wieku, i od tamtego czasu święty Zygmunt stał się głównym patronem naszego miasta. Jest on także patronem Kapituły Katedralnej Płockiej i parafii katedralnej. W bieżącym roku Uroczystości Zygmuntowskie będziemy przeżywać w płockiej bazylice katedralnej w niedzielę 8 maja. Główna Msza święta w kościele katedralnym zostanie odprawiona w tym dniu o godzinie 10.00. Natomiast w przededniu, w sobotę 7 maja, o godzinie 18.00 w bazylice katedralnej będą sprawowane uroczyste Nieszpory.

Zapraszam do wzięcia udziału w tych uroczystościach kapłanów pracujących i mieszkających w naszym mieście, siostry zakonne oraz wiernych świeckich wszystkich płockich parafii. Niech nas zgromadzi, drodzy Siostry i Bracia, wspólna modlitwa - za wstawiennictwem świętego Zygmunta - w intencji Kościoła, Ojczyzny, naszego miasta i nas samych. W przeżywanym Roku Jubileuszowym Miłosierdzia, w radości trwającego Nawiedzenia naszych parafii przez Kopię Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i w oczekiwaniu na Światowe Dni Młodzieży, dziękujmy Bogu za Jego opiekę i wypraszajmy wspólnie potrzebne nam łaski.

                                                                                

                                                                                             † Roman Marcinkowski
                                                                                                          Prepozyt Kapituły Katedralnej Płockiej