A A A

Ogłoszenia Parafialne

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                 2 sierpnia 2015

 

1. Dziś – osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości. Jak przed wiekami Bóg karmił Izraelitów manną, by nie ustali w drodze do ziemi obiecanej, tak nas tu zgromadzonych Pan Jezus posilił Chlebem Eucharystycznym, który dodaje nam sił w dążeniu do nieba.  

 

2 Sierpień to tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Chodzi o to, byśmy przez swoją postawę przeciwstawili się kulturze picia w naszym kraju. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu.

Podjętą przez nas decyzję o abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy czas odnotujmy w Parafialnej Księdze Trzeźwości, która została wyłożona na ołtarzu bocznym.  

 

3. W środę o godz. 17.30 - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.

 

4. W czwartek święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.  

 

5. Sierpień to w naszym kraju tradycyjnie miesiąc pielgrzymowania do domu naszej najlepszej Matki na Jasnej Górze w Częstochowie. W  czwartek 6. sierpnia wyrusza 34 Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę. Msza św. w katedrze o godz. 6.00. Zachęcamy wszystkich, którzy mogą, do skorzystania z tej formy rekolekcji w drodze. Tych, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, zachęcamy do szczególnej łączności modlitewnej z pielgrzymującymi. Możemy zapisać się na pielgrzymkę duchową i otrzymamy specjalny modlitewnik. Wspólnie w naszym kościele będziemy się modlić w intencji wszystkich będących w drodze od 6 sierpnia, przed Mszą św. o godz. 18.00 modlitwą różańcową, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

 

6.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i  pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. Nabożeństwo o godz. 17.30. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00,  spowiedź od godz. 17.30.

 

7. Przez całe wakacje nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00

 

8. Gazety

 

9. Na cały tydzień życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa, szczególnie obchodzącym imieniny i jubileusze. Szczęść Boże.

 

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         4 VIII – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, który będąc proboszczem w Ars, zasłynął jako spowiednik i mąż modlitwy. Żył w latach 1786–1859. Obecnie czczony jest jako patron proboszczów (wspomnienie obowiązkowe);

·         8 VIII – św. Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego, nazywanego także od jego imienia Zakonem Dominikanów. Żył na przełomie XII i XIII wieku, ale jego dzieło trwa do dziś (wspomnienie obowiązkowe).