A A A

Ogłoszenia Parafialne

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE             17 maja 2015

 

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a u nas także uroczystość  Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. dzieci kl. IV. Módlmy się za dzieci, aby z  Eucharystii aż do śmierci czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Módlmy się także za nas wszystkich tu obecnych, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie.

 

2.  Przypominamy, że w miesiącu maju tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których jest śpiewana Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich codziennie o godz. 17.30.

 

3.  Dzisiaj wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiary do puszek, z którymi stoją wolontariusze. Przeznaczone są one na wsparcie  siedmiu hospicjów prowadzonych przez Caritas naszej diecezji. Bóg zapłać za ofiary.

 

4. Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.

 

5. Gazety

 

6. Na cały tydzień życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa, szczególnie obchodzącym imieniny i jubileusze. Szczęść Boże.