A A A

Ogłoszenia Parafialne

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                         7 lutego 2016

 

1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii słowa o cudownym połowie ryb
i powołaniu Szymona. Są one wezwaniem dla nas, gdyż Pan Jezus i nas powołuje, byśmy stawali się rybakami ludzi – tymi, którzy innych przyprowadzą do Chrystusa i Kościoła. Rozpoczynający się dzisiaj 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a w środę czas Wielkiego Postu, niech zaowocują dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją, a wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości – bodźcem do ich podjęcia.

 

2. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 7.00, 9.30, 16.00 i 18.00. Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp Roman Marcinkowski. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie.

 

3. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

4. Zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską – kolędę. Dziękuję wszystkim, którzy tak życzliwie nas przyjęli, a przez to dali świadectwo o swojej przynależności do Kościoła i naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać.

 

5. Czwartek, 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Podczas Eucharystii o godz. 18.00  pomodlimy się za chorych i tych, którzy nimi się opiekują.

 

6. W piątek natomiast rozpoczniemy nabożeństwa drogi krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian. Dzieci zapraszamy na godz. 16.30, młodzież na godz. 19.00, a dorosłych na godz. 17.30

Natomiast od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu, popołudniami o godz. 17.30 będziemy śpiewać gorzkie żale i będziemy słuchać nauk pasyjnych.

 

7. W następną niedzielę, na Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie dla  przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

 

8.  Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.